Cestovní pojištění potřebujeme i k našim sousedům

Pondělí, Únor 22nd, 2016 No Commented
Categorized Under: Pojištění

edar / Pixabay

Mnoho lidí dnes cestovní pojištění doslova podceňuje, jelikož si myslí, že ho nepotřebují. Opak ale může být pravdou. I když je cestovní pojištění do zahraničí dobrovolnou pojistkou, je určitě vhodné ho v mnoha případech mít. A to nejenom v situacích, kdy je o cestovní pojištění mimo EU. Velmi často je doporučováno také cestovní pojištění do EU. A to i do zemí, které jsou našimi přímými sousedy. Jde samozřejmě o země, jako je Německo, Slovensko, ale i Polsko nebo Rakousko. Samozřejmě i v tomto případě bychom měli vědět, že není problém sjednat si nejlevnější cestovní pojištění. Tedy takové, které může stát i jednotky korun. Není tedy nijak velkým výdajem.

Proč je pojistka třeba?

V první řadě se podívejme na situaci, kdy si sjednáme nejlevnější cestovní pojištění online, a to v samotném základu. Dnes i do zemí, jako je Bosna a Hercegovina. Ten nabídne hlavně pojištění léčebných výloh. Nabídne nám tedy možnosti spojené s tím, že nemusíme hradit žádné náklady na ošetření. To je hlavní důvod, proč je pojištění třeba. Pokud bychom ho neměli, nemusí tuzemská zákonná pojistka pokrýt to, co potřebujeme. A v takovém případě bychom se nevyhnuli nutnosti hradit vše z vlastní kapsy. Stejně tak ale může pojistka nabídnout i další rozšíření. A to ať jde o turistickou návštěvu, nebo cestovní pojištění na hory. Můžeme tak hravě pojistit i naše zavazadla, popřípadě naši odpovědnost.

Kde pojistku sjednat?

Proč je ochrana důležitá, to již víme. Nyní se podívejme také na to, kde vlastně danou ochranu sjednat. Pozitivem je, že není třeba nikam chodit, jelikož vše zvládneme z pohodlí našeho domova. Můžeme si totiž sjednat cestovní pojištění online. Umožní nám to web Porovnej24.cz. ten bychom měli využít jak pro jednoduchost a rychlost, tak samozřejmě i proto, že můžeme provést srovnání cestovního pojištění, díky čemuž si lze pojistku navolit přesně podle takových parametrů, které potřebujeme my sami a nikdo jiný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *